KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16812026
nr 1681 2026
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad, motiv från Gamla Stan. Olja på pannå. 34x24 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2025
kl 18:59:51
20/2 20:38:35